Lolipop İzler ile Meme Küçültme Estetiği

Lolipop İzler ile Meme Küçültme

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı sonrasında başlıca iki çeşit iz oluşur. Lolipop ve T şeklinde izler. Meme ameliyatı olmak ama minimum iz olsun isteyen hastalar için lolipop şeklinde yara izi ideal bir sonuç sağlar. Biz de uygun hastalarda sıklıkla bu tekniği tercih ediyoruz.

meme-kucultme-lollipop

Meme Küçültmede Lolipop Teknik Avantajı Nedir?

Vertikal skarla meme küçültme/dikleştirme olarak da bilinen bu teknikte; ameliyat sonrasında meme başı çevresi ve aşağı meme altı kıvrım çizgisine dik uzanan lolipop şeklinde bir dikiş hattı görülür. Bu teknik genelde çok büyük olmayan, daha az miktarda meme dokusu çıkarılmasını gerektiren hastalar için uygundur. Yöntem daha iyi bir kozmetik sonuç beklentisi olan hastalarda daha yaygın kullanılmaktadır.

Meme Küçültme ve Dikleştirmede Nasıl İzler Oluşur?

Göğüs dikleştirme veya küçültme işlemi yapılırken teknik farklılıklardan birisi de, ameliyat sonrası kalacak izlerdir. İzler de ameliyat öncesi yapılan planlama ve çizimlerle belirlenir. Periareolar kesi/iz; hafif sarkmaların olduğu, meme dikleştirmeleri için uygundur. Sadece areola (meme başı) çevresinde kesi ve izleri içeren tekniktir. Sınırlı endikasyon nedeniyle çok az sayıda hastada uygulanılır.

Ters T kesi/iz; Daha iri ve büyük memelerde T skar tekniğine uygun planlama yapılır. Lolipop skara ek olarak meme altı çizgisinde de kesinin uzandığı tekniktir.  Memenin büyüklüğü arttıkça meme altı çizgisinde uzanan iz yanlardan daha görünür olur. Sonuç olarak, lolipop izler daha az görünür kozmetik sonuçlar nedeniyle, aşırı büyük olmayan orta düzeydeki meme dokusu rezeksiyonu yaptığımız küçültme hastalarıyla, izole dikleştirme yaptığımız hastalarda sıklıkla tercih ettiğimiz yöntemdir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu

Bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.