Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi

Mezoterapi, 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından kullanılan estetik amaçlı bir operasyondur. Günümüzde selülit, çatlak, leke, yara izi, saç tedavisi, cilt yenileme, anti-aging, spor yaralanmaları ve çeşitli deri hastalıkları başta olmak üzere pek çok amaçla kullanılır.

Mezoterapinin temeli, cilt altında bulunan kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak yenilemektir. Bu şekilde bölgedeki kan dolaşımının artırılması, yağ yakımının hızlanması ve lenf dolaşımının düzenlenmesi sağlanır.

Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, kozmetik dermatoloji ve estetik tedavide yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Latince meso (orta) ile terapi (tedavi) kelimelerinden türetilmiş bir kavramdır ve Türkçe karşılığı orta deri tedavisi şeklindedir.

Mezoterapi uygulamasında çeşitli vitaminler, mineraller, enzimler ve aminoasitler derinin orta tabakasına enjekte edilir. Bu şekilde kan dolaşımı ile lenf dolaşımının düzenlenmesi ve bölgesel problemlerin ortadan kaldırılması amaçlanır.

İşlemde kullanılan maddeler ile uygulama şekli ise kişinin isteklerine ve sorunlarına göre düzenlenir

Mezoterapi Kimlere Uygulanmaz?

Söz konusu işlem, ilacın deri altına enjekte edilmesi işlemi olduğu için uygulanamsında sakınca bulunan bazı kişiler vardır. Bu kişilerin özellikleri;

  • Hamilelik
  • Emzirme
  • İlaç tedavisi görme
  • Akne için tedavi görme
  • Sivilce için tedavi görme ve
  • Ağır hastalıklar için tedavi görme
  • Deride enfeksiyon ve alerjik problemler yaşama

Mezoterapi Uygulamaları Nelerdir?

Yaş ilerledikçe, düzenli yaptığımız mimik hareketleri ile kırışıklıklar oluşur. Dolgu

Mezoterapi uygulamaları en sık şunlardır;

  • Cilt gençleştirme Mezoterapisi
  • Zayıflama Mezoterapi
  • Saç Mezoterapisi

Cilt Gençleştirme Mezoterapisi;

Adana’da cilt gençleştirme kliniğimizde mezoterapi yöntemiyle cildin ihtiyacı olan hyaluronik asit, vitamin, mineral ve aminoasit içeren özel karışımları cilde enjekte edilerek başarı ile uygulanmaktadır.

Hyaluronik asit; deri dokusunda jel formda olup kollojen ve elastik fibriller arasındaki alanı doldurur. Deriyi nemlendirir mekanik ve kimyasal hasara karşı cildi korur.

Güneş ışınları, hava kirliliği gibi çevresel faktörler ve yaşlanma zamanla cilt dokusunda hyaluronik asit miktarını azaltır. Bu nedenle biz Adana Mezoterapi kliniğimizde Hyaluronik asiti cilde yaşlanmayı durdurmak için uyguluyoruz.

Böylelikle cilt daha canlı ve nemli bir görünüme kavuşur. Cilt gençleştirme mezoterapisi 10 gün arayla 3-4 seans uygulanmalıdır. Kişi etkisini ilk seanstan itibaren görmeye başlar 2 ayda tam etki ortaya çıkar.

Cilt gençleştirme fiyatı kişinin cilt problemine göre değişiklik gösterir ortalama cilt gençleştirme fiyatı 500-1000 tl arasında değişiklik gösterir. Aşağıdaki şekilde yüze uygulanan Mezoterapi ve PRP bölgeleri gösterilmektedir.

Zayıflama Mezoterapi;

Mezoterapi ile zayıflama amaçlıda sıkça kullanılır. Mezoterapi ile lipoliz adı verilen yağların yıkım süreci arttırılarak bölgesel incelme sağlanabilir.

Yağ dokusunun fazla olduğu bölgeye mezoterapi iğneleri ile yağ hücrelerini parçalayacak özel karışımlar uygulanır. Bu karışımlarda Avrupa ve Amerika menşeli ürünler kullanılmaktadır; bu ürünlerin içeriğinde soya lesitini, safra asiti, kafein, karnitin mevcuttur.

Kişinin problemine göre uygulama haftada bir veya iki kez, toplamda 4 ila 10 seans arasında yapılır. Zayıflama mezoterapisinde kullanılan iğneler mezoterapi için özel üretilmiş iğneler olduğu için belirgin bir acı hissedilmez. Sadece iğnenin giriş yerlerinde çok minik kızarıklıklar oluşabilir.

Kişi hemen günlük yaşantısına dönebilir. Zayıflama mezoterapisi kişiye uygulanırken kişi beslenmesine de dikkat etmeli ve bu sürede kilo almaya özen gösterilmelidir. Mezoterapi zayıflama fiyatı uygulanan bölgeye göre değişikli gösterir. Mezoterapi zayıflama fiyatı uygulanan bölge sayısı ve yağ miktarına göre değişkenlik göstermekte olup yaklaşık 600-1200 tl arasında değişiklik gösterir.

Saç Mezoterapisi PRP;

PRP saç ekiminin vazgeçilmez bir parçasıdır. Uzun zamandır yapılan bilimsel çalışmalar ve deneyimler PRP uygulamasıyla desteklenen saç ekimlerinin çok daha memnuniyet sağladığını göstermektedir.

PRP artık tıpın birçok alanında kullanılmaktadır. PRP trombositten zengin plazmanın İngilizce kısaltılmış baş harfleridir. PRP sizin kendi kanınızdan elde edilir. Sizden özel tüplere alınan az miktar kan santrifüj yani özel makinelerle çok hızlı döndürülerek kanın içindeki kan pulcukları olan trombositler yoğun şekilde tüm kandan ayrıştırılır.

Kan pulcuklarının içinde dokuları gençleştiren, sağlamlaştıran ve iyileşmesini hızlandıran bir çok faktör vardır. Santrifüj sırasında kan pulcuklarının içindeki büyüme faktörleri gibi faydalı maddeler açığa çıkar. Bu maddelerden yoğun sıvı enjektörlerle çekilir ve uygulanmak istenen bölgeye çok ince uçlu iğne yardımıyla küçük miktarlar uygulanır. Kan sizin kanınız olduğu için allerjik reaksiyon gelişme ihtimali yok denecek kadar azdır.

uygulaması ile bu kırışıklıklar yok edilebilir. Bu bölgelerde oluşan kollajen kaybı ve kollajenin esnekliğini yitirmesi ile oluşan kırışıklığın yerine dolgu maddeleri yerleştirilir. Yüzün şekillendirilmesinde; burun düzeltme, çene büyütme, elmacık kemiği oluşturma, alın genişletme gibi uygulamalar da yapılabilir. Cerrahi bir uygulama olmaksızın yüz ovali tekrar şekillendirilip, hacim kaybı olan bölgeler tekrar hacimlendirilebilir. Vücut uygulamaları; ellere yoğunluk kazandırma, göğüs dolgunlaştırma ve dikleştirme yapılabilir. Yüz ve vücutta bulunan sivilce izleri, yara izlerinin düzeltilmesinde kullanılabilmektedir. Yüz, boyun, dekolte ve ellere, su tutabilen dolgular ile nemlendirme yapılarak, daha parlak ve genç bir cilt görünümü sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu

Bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.