Kollajen Gençlik Aşısı

Son zamanlarda ameliyatsız medikal estetik uygulamalarda cildin içini besleyen, cilt kalitesini artıran, kollajen yapısını güçlendirerek cildin daha genç, ışıltılı ve sedefimsi görünmesini sağlayan uygulamalar ön plana çıkıyor. Cildin zamanla eksilen, yaşlanma karşıtı vitamini, hyalüronik asit, kollajen, aminoasit, peptit, somon dna vb. içerikleri uygulayarak daha genç ve güzel görünmesini sağlayabiliyoruz. 

Kollajen Gençlik Aşısı

Kollajen Gençlik Aşısı Nedir?

Cildin yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olan kolajen, zaman içerisinde cilt dokusunda oluşan etkiler nedeniyle azalmaya başlar. Kollajen miktarının azalmasıyla birlikte cilt kendini yenileyemez, onaramaz ve sağlıksız bir görüntüye sahip olur. Kollajen aşısı ise cilt dokusu üzerinde azalma gösteren kolajen miktarını artırmaya yönelik yapılan tedavi uygulamalarından birisidir.

Kollajen Aşısı Kimler İçin Uygundur?

Kollajen aşısı yaptıranlar genelde doktorların da uygun gördüğü 35-60 yaş aralığında olan ve yaşlanmanın getirdiği sonuçlardan şikayet eden kişilerdir. Fakat kolajen iğnesi yalnızca kolajen kaybına uğramış ve yaş almış ciltler için değil erken önlem almak adına cildine, üst kollarına, bacaklarına, kalça bölgelerine yaptırmak isteyen 25 yaş üstü kişiler içinde uygundur. Bu tedavi hamile, emziren, bazı otoimmün rahatsızlıkları olan, şeker hastalığı olan, kanser tedavisi gören, inek sütüne alerjisi olan kişiler için sorun yaratabilmektedir. Bu yüzden hasta varolan problemlerini mutlaka doktora anlatmalı ve işlemden önce cilt testi yaptırmalıdır.

Tedavinin Uygulanma Şekli

Kollajen aşısı, enjeksiyon yardımı ile tek kullanımlık olarak cilde uygulanmaktadır. Sıvı bir kıvamda olan aşı doğrudan cilt yüzeyine uygulandığı için kişiye kısa sürede başarılı sonuçlar verebilmektedir. Aşının uygulanmasından önce cilt yüzeyi mutlaka steril şekilde temizlenmeli, kozmetik ya da dış faktörlere bağlı herhangi bir toz ya da kir kalıntısı ciltte bulunmamalıdır. Hijyen ve enfeksiyon oluşumunun engellenmesi açısından cildin temiz olması oldukça önemlidir.

Enjeksiyon yardımı ile uygulanan bu tedavi yönteminde oldukça ince ve boyut olarak kısa iğneler kullanılmaktadır. Yaşlanma izlerinin en çok görüldüğü yerler üzerinde uygulanan bu tedavi, cilt yüzeyinde 1 ile 3 cm aralıklarla uygulanır. Kişinin cilt yapısına, yaşlılık izlerine ve yoğunluğuna göre farklı seanslar düzenlenebilir. Genel olarak 4 seansa kadar uygulama yapılmaktadır. Belirli aralıklarla yapılan bu uygulamalarda en etkili sonuç 2 haftadan sonra alınmaktadır. Tüm seansların bitmesinden sonra cilt kendisini yenileme özelliği göstererek, daha parlak ve genç bir görünüm elde edecektir.

Kollajen Tedavi Yöntemleri

 • Altın iğne
 • Dermapen
 • Mezoterapi (cilt yapısına göre doktorun belirleyeceği bir tedavi yöntemidir)
 • Fraxel
 • Nd lazer
 • Q swich lazer
 • Focus ultrason

Kollajen Aşısı Yapılmasına Uygun Olmayan Kişiler

 • Gebelik ve emzirme döneminde olan kadınlar,
 • Bağışıklık sistemi hastalıkları olanlar,
 • Diyabet hastaları,
 • Keloidi olan hastalar,
 • Kanser tedavisi alan hastalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu

Bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.