Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe

Kol germe ameliyatı, kol sarkması problemi için ideal bir estetik operasyondur. Kol germe, üst ve alt kol bölgelerinin görünümünü iyileştirmeyi hedefleyen kozmetik bir cerrahidir. Kol germe ameliyatı ile kol yağları ve deri fazlalıkları alınarak kol sıkılaştırma sağlanır. Bir kol inceltme estetiği olan kol germe ameliyatı ile daha estetik görünümlü kollara kavuşulabilir.

Kol Germe

Kol Germe Nedir?

Brachioplasti ameliyatı olarak da bilinen kol germe, koltuklarınızdaki fazla yağı ve gevşek deriyi almak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Genetik, yaşlanma ve önemli ölçüde kilo kaybı veya artışı derinin sarkmasına katkıda bulunabilir ve kol egzersiz ve diyetle sıkılaştırılamayabilir. Bu durumda, kol germe ameliyatı, kolları yeniden şekillendirmenin en etkili ve kalıcı yoludur.

Ameliyat, diğer vücut germe veya vücut şekillendirme prosedürleri veya liposuction ile birleştirilebilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı lokal ve genel anestezi şeklinde yapılmaktadır. Lokal anestezi ile yapılan kol germe ameliyatından sonra hastalar aynı gün taburcu edilir. Genel anestezi şeklinde uygulanan ameliyatlardan sonra ise hastalar bir gün hastanede müşahede altında tutulurlar. Ayrıca, kol bölgesinden meydana gelen sarkmalar hem boyuna hem de enine olabilir. Bu yüzden kol germe ameliyatında kol boyuna ve enine kesilerek sarkan deri vücuttan atılmış olur. Enine sarkmalarda kol ameliyatı izini saklamak kolaydır. Fakat boyuna sarkık olan bölgelerde yapılan ameliyattan sonra izler görünebilir. Kol ameliyatı 18 yaşından büyük olan herkese yapılmaktadır. Genellikle kol estetik ameliyatını tercih edenlerin yaş ortalaması 40 ve 50 yaş aralığında olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu

Bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.