Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk Germe

Uyluk bölgesindeki fazla deriyi almak ve daha sıkı bir görüntü elde etmek için uyluk germe ameliyatları kullanılmaktadır. Yaşlanma, aşırı kilo alıp verme ya da doğum gibi sebepler, uyluk bölgesinde sarkmaların oluşumuna yol açacaktır. Uyluklardaki kas ve yağ dokusu form kaybederek, normalden daha hantal bir görüntü oluşmaktadır. Uyluklardaki form kaybını gidermek, daha sıkı bir görünüm oluşturmak ve bölgenin daha diri durmasını sağlamak için uyluk germe ameliyatı kullanılmaktadır.

uyluk-germe

En İyi Adaylar

Uyluk germe operasyonuna ihtiyaç duyan kişilerin özellikleri, aşağıda sıralanmıştır:

  • Uylukların daha sıkı olmasını isteyen kişiler,
  • Uyluk bölgesinde yumuşama ve sarkmalar meydana gelen kişiler,
  • Bariatrik cerrahisi sonrasında, anlık kilo kaybı yaşayan ve fazla deri sorunuyla karşılaşan kişiler,
  • Uyluk bölgesinde gevşeklik bulunan kişiler,
  • Uyluklarının ağırlığı sebebiyle yürümekte zorlanan kişiler,
  • Vücut orantısızlığı sebebiyle, kıyafet seçiminde zorlanan kişiler uyluk germe ameliyatı talep edebilirler.

Danışma Süreci

Uyluk germe ameliyatından önce, hastaların şikayetleri ve beklentileri hakkında bilgi alınmaktadır. Uyluk bölgesindeki yağ dokusu ve orantısızlıklar muayene edildikten sonra, bölgedeki deri tabakası incelenecektir. Hastaların sağlık geçmişi hakkında bilgi almak için cerrahi müdahaleler, geçmişte kullanılan ilaçlar ve karşılaşılan travmalar sorgulanır. Hastaların beklentileri dikkate alınarak, uyluk germe ameliyatının yanına eklenecek operasyonlar da belirlenir. Tüm bilgiler dikkate alınarak, uyluk germe ameliyatının planlaması yapılmaktadır.

Cerrahi Bilgiler

Uyluk germe ameliyatı öncesinde, hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Genel anestezi sonrasında, ortalama 2-3 saat süren operasyona başlanır. Dış uyluk kaldırma işlemi için kalçaların katlanma bölgesinden kesi açılmaktadır. İç çamaşırıyla gizlenebilir şekilde, deri çizgisi boyunca kesi açıldıktan sonra, cilt içerisindeki ölü dokular elips şekilde çıkarılır. İçerideki ölü doku ve ölü yağ tabakaları çıkarıldıktan sonra, derinin daha gergin ve pürüzsüz olması sağlanır. Deri yukarı çekilerek, uylukların daha sert ve sıkı görüntü elde edilir. İç uyluk ameliyatı içi kasık çizgisine yakın şekilde kesi açılmakta ve cilt dokusu, elips şekilde dışarı çıkarılmaktadır. Genital bölgeye etki etmeyecek şekilde, iç uyluk bölgesi gerilir ve görünmez dikişlerle deri sabitlenir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Uyluk germe ameliyatından sonra, hastalara 24 saat buz kompres uygulanmakta ve bölgedeki şişlik morluklar en az seviyeye indirilir. Bölgedeki sıkılığı korumak ve ödemlerin önüne geçmek için hastalara korse giydirilmektedir. İlk 2 hafta boyunca, hastaların bu korseleri kullanması gerekir. Bölgeye uygulanan dren ve tüpler, 1 hafta sonunda çıkarılır ve bölgedeki kanama riski ortadan kaldırılır. Hastaların iş hayatına dönmesi için en az 2 hafta, normal hayata dönmesi için de en az 6 hafta beklemeleri gerekir.

Nihai Sonuçlar

Uyluk germe ameliyatı sonrasında, uyluk bölgesindeki yumuşama ve sarkmalar ortadan kaldırılmaktadır. Uylukların daha sıkı ve diri görünmesini sağlayan ameliyat, aşırı kilo alma, hamilelik ya da yaşlanma gibi etkilere bağlı olarak, formunu yitirebilir. Ameliyatın etkilerini uzun süre korumak için sağlıklı beslenilmesi ve düzenli egzersiz yapılması gerekir. Ortalama 5-10 yıl boyunca kalıcılığını devam ettiren uyluk kaldırma operasyonu, yaşlanmaya bağlı olarak hafif deformeler yaşayabilir.

İyileşme İpuçları

Ameliyat sonrası ilk 2 hafta, yatarak dinlenilmesi gerekir. Liposakşın uygulaması sonrasında, hastalar hemen yürümeye başlamalıdır. Yürümenin sebebi, bölgede pıhtı oluşumunu engellemektir. İlk 2 hafta, ameliyat yerinin çok yorulmaması, gerilmemesi ya da serbest bırakılmaması gerekir. Bölgedeki korseler çıkarılmayarak, iyileşme süreci hızlandırılmalıdır. Hastaların kalça bölgesinin şekil alması için 2-8 haftalık sürecin geçmesi gerekir. Bölgede meydana gelen ödem ve morluklar, ortalama 3-5 hafta içerisinde oradan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu

Bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.