Popoya Yağ Enjeksiyonu (BBL)

Popoya Yağ Enjeksiyonu

Genel anestezi altında yapılan bu operasyon, yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. ! gün yatış önerilmektedir. Ağrı orta seviyededir. Hastadan 6 hafta süreyle yüzüstü yatması istenmektedir. Yağlar özel saflaştırma işlemlerinden geçirildikten sonra enjeksiyon uygulanmaktadır. Liposuction ve enjeksiyon izleri 1 er cm altındadır. Neredeyse izsiz bir ameliyat demek uygundur.

Popoya Yağ Enjeksiyonu (BBL)

Popoya Yağ Enjeksiyonu (BBL) Nedir?

Temelde liposakşın ile karın, bel, sırt, iç bacak veya uyluktan alınan yağların hazırlanarak popo ve basen bölgesine verilmesi ile elde edilen kum saati görüntüsü ameliyatıdır. Göbek, bel, sırt ve uyluk dan yağ alınarak vücut proporsiyonu yani oranı değiştirilerek popo ve basen bölgesinin şekillendirilmesinde kullanılacak yağ dolgusu da elde edilmiş olur.Ameliyat genel anestezi altında yapılır.

Kalça Büyütmek İçin Neden Popo Yağ Enjeksiyonu Tercih Etmeliyim?

Biçimli kalçalar için yağ enjeksiyonu yaptırmanın oldukça fazla avantajı var. Öncelikle hastanın istenmeyen yağlarından kurtulması yani bu yağları değerlendirmesi sağlanır. Kalçanızı dolgunlaştırırken aynı zamanda belinizi inceltmeniz mümkün! Kalçaya yağ enjeksiyonu sayesinde kalçanız yukarı doğru kaldırılır ve lifting etkisi yaratılır. Kalçanızın üst ve orta kısımlarına yerleştirilen yağ dokusu poponuzda doğal bir sonuç bırakacaktır. Popo Yağ enjeksiyonu ile sadece popo dolgunlaştırma değil, popo şekillendirme de yapabilirsiniz. Sarkan kalçalar yağ transferi ile toparlanarak daha çekici bir görüntü sağlanır. Ayrıca enjekte edilen yağ canlı bir doku olduğu için kalçanızda ki cilt kalitesi artar ve bu bölgedeki pürüzler zamanla kendiliğinden yok olur.

Ameliyattan Önce Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Ameliyattan önce doktorunuzun önerilerine tam olarak uymanız gerekir. Ameliyattan 1 hafta öncesinden itibaren kanı sulandıracak aspirin, coumadin gibi ilaçlardan ve balık yağı, keten tohumu, omega 3 içeren tüm ürünler, ginseng, sarmısak, gingo biloba, zencefil, vitamin E gibi besin ve gıda takviyelerinden uzak durmanız gerekir. Kadınlarda adet sırasında ameliyat yapılması kanama, morluk ve şişliği artıracağından bu dönemde ameliyat yapılmamaktadır. 

Ameliyat Planlaması

Popo yağ enjeksiyonu için hastada yeterli miktarda yağ bulunması gerekmektedir doktor muayenesinden sonra yeterli yağ hücresi varsa ameliyat planı yapılır.

Ameliyattan sonra % 35-40’lık bir kısmı eriyeceği için kalan yağ hücreleri kalıcı olarak şeklini sürdürmektedir. 6 ay içinde kalıcı sonucu görmek mümkündür.

Ameliyat Sonrası

Ameliyatın ardından minimum 1 ay kadar korse kullanılmaktadır, ortalama 10 gün kadar istirahat uygundur ve yatış şekli olarak bir süre yüz üstü yatılmalıdır, ilk hafta yumuşak zemin üzerine kısa süreli oturulabilir.

Ameliyatın 4.-5. Günü pansuman yapılır sonrasında banyo yapılabilir. İlk hafta şişlik ve morluklar gözlenebilir 1 hafta içerisinde bu şişlik ve morarmalar geçecektir.

Hasta hafif yürüyüşler yapılabilir sosyal hayatına 2-3 gün içerisine rahatlıkla dönebillir. Hastamız 1 ay sonra spor yapmaya başlayabilir.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme İçin Kimler Adaydır?

Öncelikle popo şekli küçük ve düz olan kişiler yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için en ideal adaylardır. Bu kişiler daha yuvarlak popo yapısı ile dolgun kalça görünümüne sahip olmak isterse popoya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme sağlanabilir. Ancak popoya yağ enjekte edilmesi için öncelikle kişinin uygun yağ dokusuna sahip olması gerekir. Bu konuda vücut kitle endeksi (VKİ) normal ya da normale yakın olanlar kişiler bu konuda uygun profillerdir. Bu değeri karşılamayan zayıf kişilerde popoya yağ enjekte edilecek kadar yağ dokusu olmayabilir. Yeterli yağ dokusu olmazsa istenilen dolgun kalça volümü sağlanamaz ve ideal popo büyütme hedefine ulaşılamaz.

Zayıf olan ve popoya yağ enjeksiyonu için uygun yağ dokusuna sahip olmayan kişiler gibi aşırı kilolu ve obez kişiler de kalça büyütmek için doğru aday değildir. Yine yoğun sigara içen ve sağlıksız beslenen kişiler de yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için uygun aday listesinde yer almazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu

Bilgi veya randevu almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.